/Konfiguracja dekodera, jako domyślnego źródła TV

Konfiguracja dekodera, jako domyślnego źródła TV

W przypadku HEOS Bar i HEOS AVR, okienko TV oferuje bardzo łatwy i szybki sposób na odbiór dźwięku z telewizora, bez szukania prawidłowego sygnału wejściowego.

Podczas konfiguracji HEOS Bar lub HEOS AVR można wybrać sygnał wejściowy telewizora ze złącza HDMI-ARC, optycznego lub koaksjalnego. Rozwiązanie to wypada najkorzystniej przy użyciu zintegrowanych tunerów telewizyjnych lub źródeł online w telewizorze. Ale co zrobić, jeżeli zewnętrzny dekoder ustawiony jest jako domyślne źródło dźwięku telewizora lub po prostu nie masz wbudowanego tunera w telewizorze albo używasz projektora?

W takich przypadkach można zaprogramować dekodery podłączone do dowolnego wejścia HDMI, np. HDMI 1, jako domyślne wejście sygnału audio telewizora, przy pomocy kilku prostych kroków.

  1. Po pierwsze, kalibracja z użyciem asystenta konfiguracji powinna być przeprowadzona przynajmniej raz. Jeśli nie masz telewizora z funkcjonalnością HDMI-ARC, kabla optycznego lub kabla koaksjalnego, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.
  2. Wybierz zakładkę Muzyka i wejdź do menu Ustawienia, klikając ikonę w lewym górnym rogu.
  3. Wybierz Moje urządzenia i stuknij w nazwę swojego urządzenia HEOS AVR / HEOS Bar (w tym przypadku – Salon).
  4. Wybierz opcję Wejście telewizora a następnie zmień Domyślne wejście na wejście, do którego podłączono dekoder (np. HDMI 1).
  5. Jeżeli urządzenie HEOS AVR lub HEOS BAR jest wybrane w zakładce Pomieszczenia oraz wejdziesz w zakładkę Muzyka, pojawi się okienko TV. Wystarczy, że w nie klikniesz, a HEOS AVR / HEOS BAR automatycznie rozpocznie odtwarzanie sygnału z wejścia HDMI 1.

Konfiguracja dekodera 1

Uwaga:
Jeśli korzystasz z projektora lub monitora bez ARC, ukończenie asystenta konfiguracji może nie być możliwe. Aby kontynuować konfigurację bez wybrania domyślnego źródła w asystencie, wykonaj następujące czynności:

  • Wybierz HDMI-ARC w asystencie i upewnij się, że kabel HDMI jest podłączony pomiędzy wyjściem HEOS Bar / HEOS AVR to wejściem HDMI telewizora / monitora.
  • Po pewnym czasie asystent poinformuje, że funkcje CEC oraz ARC nie są dostępne. Wybierz Pozostałe.
  • Teraz na następnym ekranie wybierz HDMI i będziesz mógł kontynuować konfigurację.

Ta procedura prowadzi do domyślnego ustawienia gniazda wejściowego telewizora jako Brak oraz wyłączenia okienka TV w zakładce Muzyka.

Konfiguracja dekodera 2

Tagi:
Komentarze