/SONOS oraz jego Partnerzy i liderzy rynkowi otwierają nową erę w dziedzinie domowego odtwarzania.

SONOS oraz jego Partnerzy i liderzy rynkowi otwierają nową erę w dziedzinie domowego odtwarzania.

Łączność, integracja i kontrola głosem dzięki specjalnemu oprogramowaniu, który sprawia, że wspólne słuchanie muzyki staje się prostsze niż kiedykolwiek. 

Otoczony muzyką i w obecności liderów technologicznych na Manhattanie, Sonos® zaprezentował innowacyjne oprogramowanie do sterowania głosowego i aplikację do parowania i integrowania urządzeń, które sprawiają, że nawigacja i wspólne odkrywanie muzyki we własnym domu są teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Spółka zademonstrowała również jak partnerzy budują nowe doświadczenia dla swoich Klientów, bazując na platformie Sonos, jeszcze bardziej wzmacniając swoją pozycję lidera w kategorii rozwiązań multiroom dla domowego audio.

„Wraz z dynamicznym rozwojem streamingu, muzyka stała się obfita i natychmiastowa”, powiedział Dyrektor Generalny Sonos – John MacFarlane. „Razem z rosnącą liczbą partnerów, dbamy o to, aby właściciele urządzeń Sonos’a mogli łatwo odtwarzać muzykę, którą kochają, w pełnej skali głosu, w każdym pomieszczeniu w ich domu, a kontrolowanie wszystkich urządzeń było intuicyjne, dzięki zastosowaniu naszej aplikacji, dotyku i głosu.”

Chcę mój Spotify!

Sonos zapowiedział integrację ze Spotify Connect z dodatkowymi funkcjonalnościami, które umożliwiają nagłośnienie całego domu bezpośrednio z bogatej w dodatki aplikacji Spotify, w tym kontrolę odtwarzania i łatwy dostęp do grupowania i rozgrupowywania pomieszczeń. Spotify będzie pierwszym serwisem do streamowania muzyki, które zezwoli swoim użytkownikom Premium na posiadanie pełnej kontroli nad muzyką w całym ich domu, bez potrzeby przełączania na aplikację Sonos.

Doświadczenie socjalizowania się w trakcie słuchania muzyki jest dostępne dla każdego, kto posiada w domu urządzenia Sonos i aplikację Spotify i połączy je ze sobą. Znajomi odwiedzają Cię w domu? Mogą bezproblemowo podłączyć się do Twojego WiFi i korzystać z własnej aplikacji Spotify, natychmiastowo odtwarzając ją na głośnikach Sonos, bez konieczności pobierana dodatkowej aplikacji. Dodatkowo, system Sonos można kontrolować zdalnie, w taki sposób, aby muzyka zagrała dla nas kiedy tylko wrócimy do domu.

„Połowa gospodarstw domowych, zaopatrzonych w urządzenia Sonon używa Spotify”, powiedział wiceprezes działu Oprogramowania firmy Sonos. Antoine Leblond.  „Dzięki ścisłej integracji Spotify z systemem Sonos, stworzyliśmy łatwiejszy sposób dla właścicieli Sonosa na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z ich telefonów i odtwarzanie jej w całym swoim domu”

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym partnerstwem z Sonosem i możliwością wzmocnienia doświadczeń domowego odtwarzania naszych Klientów”, powiedział Gustav Söderström, CPO Spotify. „Użytkownicy Spotify mogą teraz płynnie przełączać się między ścieżką odtwarzaną w słuchawkach, na system audio w samochodzie, aby potem ta sama muzyka była odtwarzana przez komputer, aż do urządzeń Sonosa we własnym domu. Wszystko to może być sterowane wewnątrz aplikacji Spotify.

Darmowa aktualizacja systemu będzie miała miejsce w październiku, jako część beta testów firmy Sonos.

Alexa, Zwiększ Głośność!

Użytkownicy urządzeń Sonos’a posiadający również sprzęt obsługujący Alexę firmy Amazon, jak na przykład Amazon Echo albo Echo Dot, będą mogli niebawem używać serwisu Alexa do kontroli swojego systemu nagłośnienia Sonos, ogłosiły obie firmy. Integracja oprogramowania powstała dzięki kolaboracji, jednak zbudowana została bazując na istniejącej już usłudze Alexa Voice Service (AVS) SDK, oraz na istniejących możliwościach muzycznych Sonosa, przez co nie ma potrzeby uczenia się dodatkowych słów czy komend. Po prostu poproś Alexę o włączenie muzyki z Amazon Music, Spotify lub innych a dźwięk swobodnie popłynie przez dowolną grupę głośników Sonos w Twoim domu. Dzięki integracji z Alexą, właściciele sprzętu marki Sonos mogą odtwarzać, pauzować, przewijać czy też kontrolować głośność przy pomocy swojego głosu.

„Klienci Amazonu kochają słuchać muzykę. Dzięki Echo i Alexii, udało się nam połączyć miłość do muzyki z łatwą kontrolą dźwięku, bez użycia rąk, a dziś muzyka jest jednym z najczęściej używanych funkcjonalności na urządzeniach obsługujących Alexę” powiedział Mike George, wiceprezes Amazon. „Cieszymy się, że dzięki współpracy z Sonosem udało nam się połączyć magię Alexy z niesamowitą metodą do słuchania muzyki w każdym pomieszczeniu w swoim domu.”

„Naszą misją jest wypełnienie każdego domu muzyką” powiedział Prezes Sonosa Patrick Spence. „Nie interesuje nas czego słuchasz, skąd to zdobywasz, ani w którym pokoju odtwarzasz – chcemy po prostu aby to nie wymagało od Ciebie żadnego wysiłku, było szybkie i niesamowite. Alexa na urządzeniach Sonosa zadba o to wszystko i do tego gwarantuje świetną zabawę.”

Te nowe możliwości dźwiękowe będą dostarczone razem z aktualizacją oprogramowania i będą działy zarówno z nowym jak i wcześniej zakupionym sprzętem Sonos obsługującym Alexę, jak na przykład Amazon Echo, Echo Dot, Amazon Tap czy Amazon Fire TV. Firmy rozpoczną badanie satysfakcji Klientów poprzez beta testy tylko dla zaproszonych, a łatka powinna być ogólnodostępna w 2017.

Więcej przed nami

Szybkość wprowadzanych innowacji ma miejsce we wszystkich aplikacjach natywnych do streamowania muzyki. Sonos również ogłosił swoje zaangażowanie w stworzenie możliwości kontroli całej swojej linii produktowej urządzeń poprzez swoich partnerów muzycznych takich jak np. Pandora.

„Współpracowaliśmy z Sonosem od lat, aby stworzyć wspaniałe i indywidualne doświadczenie dla słuchaczy Pandory”, powiedział Tim Westergren, Założyciel Pandory. „Korzystanie z aplikacji Pandora w celu kontrolowania Sonosa, przeniesie to niecodzienne doświadczenie muzyczne na kolejny poziom – ułatwi użytkowanie jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję, którą jest stworzenie idealnego systemu do odtwarzania muzyki w domu z firmą Sonos.”

Sonos: Serce połączonego domu

Sonon ogłosił także, że jako pierwszy w historii rozpoczął współpracę z liderami domowej integracji, takimi jak Crestron, LUTRON, Savant, Control4 iPort i QIVICON Deutsche Telekom. Kolaboracja wyżej wymienionych doprowadziła do zintegrowania platformy dźwiękowej Sonos z panelem dotykowym Smart House kontrolującym takie funkcjonalności jak włączanie światła, dzięki czemu użytkownicy smart house przy pomocy jednego pilota będą mogli kontrolować również muzykę w domu.

„Instalacje niestandardowe są w tej chwili już nie awangardą a rzeczywistością zintegrowanego domu”, powiedział Spence. „Przez wiele lat pracowaliśmy niestrudzenie, aby połączyć ze sobą odmienne technologie i umożliwić inteligentnym domom pełną kontrolę i dostęp do niezliczonych funkcjonalności. Dzięki naszej kooperacji, platforma dźwiękowa integruje się teraz z innymi systemami, co w przyszłości będzie już normą.”

Specjaliści do spraw Jakości Odtwarzania firmy Sonos ogłosili również szereg inicjatyw, mających na celu promowanie lepszej jakości odtwarzania muzyki w domu, takich jak edukacja konsumentów czy aktywność branżowa.

„Istnieje ogromna przepaść między tym, jak ludzie czują muzykę i jak doświadczają jej w zaciszu domowym”, powiedział dyrektor marketingu Sonos, Joy Howard. „Używamy siły naszej marki i naszej wyjątkowej pozycji w branży, w celu tworzenia lepszej przyszłości dla muzyki.”

Ich wysiłki rozpoczyna globalna kampania marketingowa, która wyśmiewa absurdy współczesnego odtwarzania dźwięku i uwydatnia problemy, które stoją obecnie między nami i muzyką, którą kochamy. Jak żałosne jest odtwarzanie muzyki przez tragiczne głośniki w „craptopie”, frustracja wywołana spinaniem swojego telefonu z głośnikami poprzez Bluetooth czy też wszechobecnie plączące się kable w dobie WiFi – wszystko to jest elementem kampanii. Start kamapanii planowany jest na 15 września.

Sonos podejmuje również współpracę z Airbnb, wykorzystując moc muzyki, aby sprawić, że wszędzie będziemy czuć się jak w domu. Firmy współpracują w celu zwiększenia satysfakcji domowego odtwarzania nie tylko dla społeczności Airbnb, ale dla ponad 100 mln gości, korzystających z ich usług w każdym zakątku świata.  Sonos oferuje swój system nowym gospodarzom Airbnb, a obie marki niedawno pilotują aktywację systemu Sonos Home i niebawem obiecują zaprezentować rezultaty ich kolaboracji.

No i wreszcie, Sonon ogłosił, że dołączył do Open Music Initiative, organizacji założonej w czerwcu 2016 przez Instytut Twórczej Przedsiębiorczości w Berklee, której celem jest ułatwienie twórcom muzyki identyfikację swoich utworów, korzystanie ze swoich praw i otrzymanie rekompensaty za wykorzystanie ich dzieła. Jako członek, Sonos będzie komunikował, że za prawdziwe doświadczenie muzyczne w wysokiej jakości warto zapłacić, a brak płatności jest przeszkodą dla dalszego rozwoju twórcy.

„Sonos to idealny partner dla OMI – to firma, która szczerze interesuje się wpływem muzyki na naszą codzienność i uważa, że zdrowy rynek muzyczny to coś, o co warto walczyć”, powiedział Panos Panay, założyciel Open Music Initiative oraz Dyrektor Zarządzający BerkleeICE. „Mając dostęp do zasobów firm takich jak Sonos, OMI będzie w stanie szybciej tworzyć gotowe rozwiązania, które zapewnią

O marce SONOS

Sonos® tworzy The Home Sound System – bezprzewodowy system audio, odtwarzacze z wbudowanym systemem głośnikowym i urządzenia audio, które pozwalają na bezprzewodowy streaming ulubionej muzyki do każdego pomieszczenia w domu, z najwyższej jakości dźwiękiem. Dodatkowo do możliwości odtwarzania cyfrowych kolekcji muzyki, Sonos oferuje dostęp do milionów utworów i tysięcy stacji radiowych od partnerskich serwisów muzycznych na całym świecie.

Stworzony w 2002 roku, Sonos, Inc jest prywatną firmą z siedzibą główną w Santa Barbara w Kalifornii i biurami w USA, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chinach i Malezji.

Sprawdź aktualną ofertę produktów Sonos w naszym sklepie internetowym lub odwiedź jeden z naszych salonów:
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/SONOS

Komentarze